מה עושים עם שאריות הדגים


07 Jun
07Jun

דגים הם מאכל בריא לבני האדם, הם משמשים עבורנו כמקור טוב לחלבון. אך לא את כל חלקי הדג אנו אוכלים. תמיד ישנם חלקים בדג אותם אנו מסירים וחלקים אותם אנו אוכלים. אך מה עולה בגורלם של החלקים שאנו מסירים? האמת שלא הרבה, אנו פשוט משליכים אותם לפח. אך מסתבר שישנו שימוש לאותם שאריות הדגים, לחלקים הלא אכילים כמו הסנפירים, העצמות הראש והקרביים של הדג. 

בתהליך די פשוט אנו יכולים להתסיס אותם ובכך להפיק מהם חומצות אמינו אשר משמשות לנו כתחליף לדשנים הכימיים. חומצות אמינו אלו הן עשירות בחנקן וניתן להשתמש בהן בתור דשן המשפר את הגדילה של הצמחים ומגדיל את היבולים. כמו כן הוא מסייע לשגשוגים של מיקרובים שונים, אשר גם הם תורמים לשיפור איכות האדמה. בזכות השימוש בחומצות אמינו שמוקרם בדגים אנו יכולים ליהנות מתועלות נוספות של הפחתת כמות הפסולת והקטנת התלות בדשנים כימיים. כך אנו יכולים לקדם חקלאות אחראית אשר אינה מזיקה לסביבה ובכל זאת מצליחה לספק יבולים בכמות מספיקה ומשלמת מבחינה כלכלית. 

בתהליך פשוט של התססת שאריות הדגים יחדיו עם סוכר חום, אנו יכולים לקבל נוזל עשיר בחומצות אמינו בהם ניתן להשתמש לצורך דישון האדמה. זהו תהליך די פשוט שכל אחד יכול לעשות אותו בבית. את הנוזל המתקבל ניתן לערבב עם מים ולרסס אותו על העלים או ישירות על האדמה. כך תעשירו את האדמה בחנקן ותסייעו לצמחים. 

אמנם תהליך הכנת חומצות אמינו משאריות דגים הוא תהליך שכל אחד יכול לעשות, אך אפיית לחם הוא דבר שכל אחד יכול לעשות, אך בסופו של דבר יותר נוח לנו לקנות אותו. אין צורך שתתחילו להתעסק עם שאריות דגים, חומצות אמינו מדגים הן מוצר אותו ניתן לרכוש. 

 FAA (Fish Amino Acids) תוכלו לרכוש GALIL SOILאצלנו ב

ולחסוך לעצמכם את תהליך ההכנה הממושך. בעזרת המוצר שלנו תוכלו להעשיר את הקרקע וליהנות מיבולים טובים יותר. המוצר      מיועד לדילול עם מים וניתן להשתמש בן לצורך השריית הזרעים לזירוז הנביטה; ניתן להשתמש בו ישירות על הקרקע לצורך הכנתה לשתילה או זריעה וניתן גם לרסס אותו על עלי הצמחים. 


Comments
* The email will not be published on the website.